середа, 10 січня 2018 р.

25 січня – День святої мучениці Тетяни

25 січня – День святої мучениці Тетяни - це християнське і народне свято. Саме до нього відділ краєзнавства Полтавської ОУНБ ім. І. П. Котляревського підготував цікаву та пізнавальну книжково-ілюстративну виставку «Тетяни полтавського краю». Минулого року ми створили однойменну віртуальну виставку, а цього року вирішили зацікавити читачів "живими джерелами", тобто книгами та періодичними виданнями.

Полтавщина славиться своїми земляками на увесь світ. На даній виставці ми зібрали, відповідно,  матеріали про видатних Тетян нашого краю, які досягли успіху у різних галузях знань. Виставка ознайомить з творчістю художниці Т. В. Кобзар, скульптора Т. О. Панасенко, майстра витинанки Т. Ф. Ваценко, лялькарки Т. В. Саєнко, аграрія, громадсько-політичної діячки Т. М. Корост. Творчі постаті поетес Т. Д. Задорожної, Т. М. Кльокти, Т. М. Домашенко, письменниці та філолога Т. В. Луньової також представлені збірками віршів та творів.
Варто згадати видатного педагога, Героя України Т. І. Балагуру, а також директора нашої бібліотеки, заслуженого працівника культури України, яка більше 40 років свого життя віддала бібліотечній справі Полтавщини, Т. І. Зеленську.

Звісно, цей список можна продовжувати до нескінченності, адже власниці цього імені володіють лідерськими якостями, ясним розумом та твердим характером, навіть ім'я у перекладі з давньогрецької означає «засновниця», «упорядниця», тому легко досягають успіху у всіх своїх починаннях.
Відділ краєзнавства вітає всіх Тетян з прийдешнім святом і запрошує ознайомитися з виставкою, яка діє у відділі з 9 січня 2018 року.
Виставку підготувала Ксенія Перепьолкіна, провідний бібліограф відділу краєзнавства.

2 коментарі: