29 березня відділ соціокультурної діяльності Полтавської ОУНБ ім. І. П. Котляревського організував екскурсію до Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя (27 березня - Міжнародний день театру). На екскурсії побували і бібліотекарі відділу краєзнавства.
Ось що вони розповідають... Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр у відомому полтавцям та гостям міста приміщенні працює з 1958 року. До Другої Світової війни на місці нинішньої Театральної площі містився поліграфічний комбінат, типографія. В роки окупації будівля дуже постраждала і не підлягала відновленню. Старожили міста згадують, як у вільний час розбирали руїни на місці нинішньої Театральної площі у повоєнні роки. Влада міста вирішила побудувати на цьому місці нове приміщення театру. Будівництво велося ударними темпами. Про це згадував свого часу Євген Михайлович Турчин, колишній директор Полтавської ОУНБ ім. І. П. Котляревського, якому довелося контролювати процес будівництва приміщення театру. Пан Турчин розповідав, що будівництво не припинялося ні вдень, ні вночі. Не обійшлося і без курйозів. Головний архітектор Полтави Л. С. Вайнгорт у своїй книзі «Записки провинциального архитектора» згадує як він засмутився, коли помітив прикрий недолік. Декоративні галереї на головному фасаді будівлі через недогляд прораба виявилися з різною кількістю арок. Лев Семенович пише: «Підійдіть до театру і порахуйте їх кількість зліва і справа. З одного боку на одну арку більше. Правда, не кожен це помітить, та брак є брак».
Прикрий недолік зараз ніхто не помічає, а більшість полтавців про нього навіть не здогадуються. Жителі міста люблять свій театр, про що свідчить завжди переповнена театральна зала!
Матеріал підготувала: Лариса Карпенко, провідний бібліотекар відділу краєзнавства.
З книжками Л. С. Вайнгорта можна ознайомитися у відділі краєзнавства.
Немає коментарів:
Дописати коментар