3 лютого 2021 року відділ краєзнавства Полтавської ОУНБ спільно з ПОО НСКУ організував вечір пам’яті педагога, краєзнавця, публіциста Віталія Миколайовича Григор’єва. 28 грудня 2020 року перестало битися серце патріота, щирого українця, літописця рідного краю, творчої особистості, людини, яка залишила по собі добрі спогади у всіх, хто його знав, кому довелося з ним працювати та спілкуватися.
У 2020 році Віталій Миколайович став лауреатом престижної всеукраїнської премії імені Дмитра Яворницького, але нагороду отримати не встиг. Сьогодні на нашому заході Олексій Олексійович Нестуля, доктор історичних наук, профессор, академік Української академії історичних наук, Голова правління Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України вручив цю відзнаку донці Віталія Миколайовича - Інні Віталіївні.
На вечорі були присутні Ірина Миколаївна Петренко, доктор історичних наук, професор і завідувач кафедри педагогіки та суспільних наук ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», секретар ПОО НСКУ.
Доктор історичних наук Людмила Леонідівна Бабенко закцентувала на значному вкладі Віталія Миколайовича Григор'єва у розвиток історичного краєзнавства, відзначила його активну участь у наукових конференціях та інших заходах краєзнавчого спрямування.
Був керівником робочої групи по підготовці до видання 3-го тому Книги Пам’яті України Полтавська область Глобинський район, яка була видана у 1995 році. До неї було знайдено і внесено 11 тис. 085 імен земляків жертв другої світової війни.
Автор книг «Роде наш прекрасний» (2007), у якій вміщено 138 біографій відомих земляків (з них 25 жителів міста), «Бувальщини» (2008), «Розкажи, Пивихо..» (2012), «О. Д. Бутовський (родовід генерала-олімпійця). Історико-біографічний нарис (2012), «На вітрах історії» (2012), «Полтавці під олімпійським прапором» (2017).
Друкувався в газетах: «Зоря Полтавщини», «Вечірня Полтава», «Село полтавське», «Третій тост», «Зайнятість», «Зоря Придніпров’я», «Районні вісті», «Хлібороб», журналі «Постметодика», публікував свої твори на інтернет-сайті «Поетичні майстерні».
Лауреат премій імені Олексія Бутовського (2019), Самійла Величка (2013), Володимира Малика (2008). Член Градизької спілки літераторів «Цвіт чебрецевий» ім. Івана Білика.
Член Національних спілок журналістів (2007) та краєзнавців України (2012).
Постійний і активний учасник Всеукраїнських науково-практичних конференцій. І після виходу на заслужений відпочинок Віталій Миколайович не припинив активної життєвої та творчої діяльності. Його ерудованість, обізнаність з історичним минулим та культурою рідного Глобинського краю знайшли своє відображення в краєзнавчих дослідженнях та публіцистичних публікаціях, що принесли йому заслужену повагу та авторитет.
Немає коментарів:
Дописати коментар